Midland Night Champs Rowney Warren Saturday, 29 November 2008
Results
Simple - Class Simple - Course Splits - Class Splits - Course Splitsbrowser
Champions List Planner, Controller and Organiser's Comments


    
    M16  (3)                  3.7 km  150 m   16 C    

        1     55 Jonathan Cronk                                      WAOC                            32:17 
        2     42 James Haynes                                        WAOC                            43:41 

       nc        Alex Wetherill                      M5              WAOC                               mp 



    M18  (4)                  5.1 km  190 m   23 C    

        1     39 Peter Hodkinson                                     NOC                             43:02 
        2     41 Ben Windsor                                         LEI                             43:48 
        3     48 Declan Gray                                         SARUM                           46:38 
        4     53 Robert Gardner                                      OD                            1:03:36 



    M21S  (2)                 5.1 km  190 m   23 C    

        1     54 Andrew Snell                                        SARUM                           45:56 
        2     13 Neil Carter                                         SUFFOC                        1:41:33 



    M21L  (6)                 7.9 km  285 m   29 C    

        1     37 Jon Marsden                                         JOK                           1:05:45 
        2        Duncan Grassie                                      GRAMP                         1:08:56 
        3     46 Ian Webb                                            OUOC                          1:09:58 
        4      4 Dil Wetherill                                       WAOC                          1:11:52 
        5        Charlie Whewell                                     IND                           1:26:38 

               3 Neville Baker                                       TVOC                              dns 



    M35S  (1)                 5.1 km  190 m   23 C    

                 David Stanage                                       IND                                mp 



    M35L  (2)                 5.8 km  290 m   28 C    

        1     45 Richard Barrett                                     BAOC                            53:27 
        2      2 Stephen Borrill                                     WAOC                          1:55:11 



    M40S  (1)                 5.1 km  190 m   23 C    

       nc        Keith Hewitt                        M35             IND                                mp 



    M40L  (2)                 5.8 km  290 m   28 C    

        1     11 Iain Tebbutt                                        LEI                           1:08:51 

               6 John Worth                                          TVOC                              dns 



    M45S  (1)                 3.7 km  150 m   16 C    

        1     57 Eric Heritage                                       LEI                           1:06:38 



    M45L  (6)                 5.8 km  290 m   28 C    

        1     12 Andrew Jackson                                      DVO                             59:28 
        2     49 Nigel Mockridge                                     NOC                           1:07:07 
        3     17 Simon Errington                                     HH                            1:16:57 
        4     47 Nick Ajderian                                       BOK                           1:21:30 
        5     18 Mark Collins                                        DFOK                          1:39:05 
        6        Peter Duthie                                        WAOC                          1:57:26 



    M50S  (3)                 3.7 km  150 m   16 C    

        1     43 Bob Hill                                            RAFO                            57:52 
        2     19 Stephen Cartwright                                  SOS                           1:01:19 
        3     38 James Clarke                                        NOC                           1:43:41 



    M50L  (8)                 5.1 km  190 m   23 C    

        1      8 Bruce Bryant                                        OD                              46:28 
        2     52 Richard Gardner                                     OD                              54:35 
        3     21 Alan Rosen                                          HH                              56:28 
        4     23 Richard Bonnett                                     BAOC                          1:07:23 
        5     25 Kevin Parkes                                        HH                            1:24:21 
        6      1 Peter Woods                                         WAOC                          1:31:59 
        7     20 Philip Craven                                       DFOK                          1:33:49 

              50 Andy Creber                                         BOK                               dns 



    M55S  (1)                 3.7 km  150 m   16 C    

        1     29 Bruce Marshall                                      WAOC                          1:13:57 



    M55L  (2)                 5.1 km  190 m   23 C    

        1     15 David Rosen                                         SROC                            58:47 
        2     44 Peter Hornsby                                       LEI                           1:27:58 



    M60  (4)                  5.1 km  190 m   23 C    

        1     31 Michael Bickle                                      WAOC                          1:08:17 
        2     32 Roger Moulding                                      HH                            1:22:38 
        3      5 Mark Blackstone                                     BOK                           1:44:33 

              33 Ian Cooper                                          SYO                                mp 



    M65  (2)                  3.7 km  150 m   16 C    

        1     26 Michael Dugmore                                     HOC                             55:50 
        2     27 Chris Morley                                        WAOC                          1:00:45 



    M70  (1)                  3.7 km  150 m   16 C    

              35 Patrick Pay                                         WRE                               dns 



    W18  (1)                  5.1 km  190 m   23 C    

              40 Katie Taylor                                        NOC                               dns 



    W21S  (2)                 3.7 km  150 m   16 C    

        1     30 Helen Bickle                                        WAOC                          1:06:48 
        2        Alison Sleigh                                       WAOC                          1:28:50 



    W21L  (3)                 5.8 km  290 m   28 C    

        1     28 Anna Falk                                           WAOC                          1:05:21 
        2        Kirsten Fairfax                                     CUOC                          1:10:27 
        3     56 Elizabeth Bridge                                    OUOC                          1:15:42 



    W35S  (1)                 3.7 km  150 m   16 C    

        1        Dawn Figg                                           HH                            2:20:28 



    W40L  (2)                 5.1 km  190 m   23 C    

        1      9 Liz Phillips                                        OD                            1:17:31 
        2     51 Louise Walker                                       SUFFOC                        1:21:47 



    W45L  (1)                 3.7 km  150 m   16 C    

        1     16 Helen Errington                                     HH                              52:12 



    W50S  (3)                 2.9 km  125 m   13 C    

        1     24 Penny Parkes                                        HH                            1:34:51 

              58 Janet Cronk                                         WAOC                               mp 
       nc        Ben Nasatyr                                         IND                           1:21:04 



    W50L  (1)                 3.7 km  150 m   16 C    

        1     22 Janet Rosen                                         HH                            1:18:01 



    W55L  (2)                 3.7 km  150 m   16 C    

        1     14 Miriam Rosen                                        SROC                          1:00:11 

              36 Nancy Powell Davies                                 SOS                                mp 



    W60  (1)                  3.7 km  150 m   16 C    

        1     34 Monika Cooper                                       SYO                           1:11:09 



    W70  (1)                  2.9 km  125 m   13 C    

               7 Ursula Oxburgh                                      WAOC                              dns