SiTiming from SPORTident
SiTiming from SPORTident
Results for Wandlebury ParkO - 10-Nov-2018
...return to index
Course Results
Easy
Splits
Results
2.02km
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
1st
Hebe Darwin
WAOC
W12
17:36
2nd
Paul Pickett
IND
M5
18:58
+1:22
3rd
Nadine Parker (2nd run)
IND
W21
19:04
+1:28
4th
Felix Lenton Gray
IND
M9
20:17
+2:41
5th=
Callum Collie +1
FAW
M9
22:03
+4:27
5th=
Amelie Crawford (2nd run)
IND
W5
22:03
+4:27
7th
Kathleen Pickett
IND
W45
24:04
+6:28
8th
Eleanor Low
WAOC
W14
25:13
+7:37
9th
James Billson
IND
M13
25:37
+8:01
10th
Maja Forsberg
IND
W40
26:07
+8:31
11th
Isabelle Reavell
IND
W6
27:17
+9:41
12th
James Clark
BARN
M8
27:26
+9:50
13th
Tim Jagger
STM
M6
27:27
+9:51
14th
Elisabeth Lindemann
PRS
W7
29:20
+11:44
15th
Hugo Lindemann
PRS
M6
30:31
+12:55
16th
Tadme McCool
IND
M8
30:43
+13:07
17th
Robin Kazer
STUD
M6
30:48
+13:12
18th
Alex Boyce
STAP
M8
32:18
+14:42
19th
Linda Treharne
IND
W50
32:34
+14:58
20th
Alec Szuba
IND
M7
35:35
+17:59
21st
Venus Tam
BARN
W11
36:43
+19:07
22nd
Jamie Fegarty
WAOC
M13
37:28
+19:52
23rd
Dexter Macfarlane
IND
M9
39:13
+21:37
24th
Matan Naamati
IND
M7
39:59
+22:23
25th
Marco Leung
BARN
M11
41:54
+24:18
26th
Chris Hawkins
HAVOC
M50
43:27
+25:51
27th
Pepe Hernanbez
BARN
M11
49:47
+32:11
28th
Amelie Cooper (2nd run)
BARN
W8
63:10
+45:34
Kitty Tweed
BARN
W10
m6-12
Daniel Billson
IND
M10
m1-2
Rosella Kilfoyle
BARN
W10
m6-12
Joe Shelton
IND
M9
m6
Riley Petorhird
BARN
M9
m7-12
Dylan Hulme
IND
M4
m6-13
Iago Olano
BARN
M11
m7-12
Segis Hernandez
BARN
M11
m7-12
Eason Sun
BARN
M11
m1
Archie Gurteen
BARN
M8
m2
Hubert Hao
BARN
M12
w6 rtd
Dylan Hulme & Omer Ramli (2nd run)
IND
rtd
Medium
Splits
Results
2.93km
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
1st
Howard Alcock
LEI
M45
17:22
2nd
Stephen Borrill
WAOC
M45
17:23
+0:01
3rd
Edward Low
WAOC
M16
21:10
+3:48
4th
Nigel Low
WAOC
M45
21:56
+4:34
5th
Rick Kerswell
WAOC
M50
25:56
+8:34
6th
Sophie Kerswell
WAOC
W13
30:28
+13:06
7th
Emese Svab
HH
W40
30:44
+13:22
8th
Felix Forsberg
IND
M10
31:35
+14:13
9th
John Collyer
SOS
M70
31:52
+14:30
10th
Alice Martinsen + Hebe
PRS
W12
33:36
+16:14
11th
Jenny Collyer
SOS
W70
34:09
+16:47
12th
Olivia Radcliffe
IND
W10
35:39
+18:17
13th
Alec Szuba (2nd run)
IND
M7
35:44
+18:22
14th
Joe Shelton +1
WILLW
M9
36:21
+18:59
15th
Catherine Curtis
WAOC
W50
36:47
+19:25
16th
William Reavell
IND
M8
39:47
+22:25
17th
Zachary Pickett
IND
M8
40:49
+23:27
18th
Amelie Crawford (3rd run!)
IND
W5
41:14
+23:52
19th
James Oxley
IND
M5
42:56
+25:34
20th
Bors Farago
HH
M10
46:10
+28:48
21st
Nadine Parker (3rd run!)
IND
W21
46:58
+29:36
22nd
Aaron & Ethan Radcliffe
IND
M6
55:08
+37:46
23rd
Jacob Christie
BELLB
M9
59:44
+42:22
24th
A Redstone Bannon
IND
M13
72:59
+55:37
Hakon & Claire Martinsen
IND
w1
Wilf Martinsen
PRS
M13
w1
Henry Russell
QED
M7
m15-19
Jakob Lovell
IND
M7
w11
Francesa Leonori
IND
W40
m1
Felix Clarke
IND
M40
m1
Liam Fegarty
WAOC
M15
rtd
Very Easy
Splits
Results
0.94km
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
1st
Nadine Parker
IND
W21
7:12
2nd
Amelie Crawford
HIIS
W5
8:31
+1:19
3rd
Dylan Hulme +1
IND
M5
9:47
+2:35
4th
Omar Ramli
IND
M4
10:19
+3:07
5th
Teo & Max Antonello
MAY
M8
11:10
+3:58
6th
Olivia Lin
BARN
W10
11:34
+4:22
7th
Matthew Kazer
IND
M3
11:51
+4:39
8th
Noah Brown
IND
M6
12:02
+4:50
9th
Csongor Farago
HH
M10
14:35
+7:23
10th
Gorham Family
IND
16:49
+9:37
11th
Kate Jarrett
WAOC
W9
17:17
+10:05
12th
Nina & Alice Mitchell
IND
W7
17:39
+10:27
13th
Alexander Al-Rawi
BARN
M10
17:53
+10:41
14th
Jacob Goodwin
IND
M4
23:42
+16:30
15th
Aditi Shadakshari +4
PRS
M7
25:34
+18:22
16th
Laura Wented
IND
W5
27:45
+20:33
Kurt Roeloffs
BARN
M8
m1-4
Amelie Cooper
BARN
W8
m1
Edward White
BARN
M7
m3-10
Phoenix Darcy Hulisi
BARN
M8
m3-10
Arianna Pellisari
SVC
W11
m6
Louis Mace
BARN
M10
m6
Odette Dudley
BARN
W9
m1 m5-7
Erin McMorn
BARN
W10
m5-8
Back to Top