Results for Priory Park - 09-Jun-2019 - Provisional

...return to index

Course Results

blue

Results

5.8km

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Andrew Henderson WAOC M55 32:18  
2nd Lorant Farkas WAOC M45 32:41 +0:23
3rd Chris Rampton WAOC M50 35:54 +3:36
4th Emma Jarrett WAOC W40 36:09 +3:51
5th Jason Dunning WAOC M40 36:51 +4:33
6th Tiago Pereire WAOC M18 40:03 +7:45
7th Nigel Low WAOC M45 44:48 +12:30
8th Harriet Millward WAOC W45 47:24 +15:06
blue standard time 48:27
9th Bob Hill WAOC M60 49:01 +16:43
10th Kingsley Reavell WAOC M45 50:29 +18:11
11th Helen Bickle WAOC W35 51:02 +18:44
12th Arkadij Serezhkin IND M20 80:27 +48:09
  Dil Wetherill WAOC M55 m4  
  Rich Kerswell WAOC M50 m18  

green

Results

3.9km

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Edward Low WAOC M18 29:19  
2nd Camilla Darwin WAOC W50 29:50 +0:31
3rd Sue Woods WAOC W60 31:03 +1:44
4th Peter Woods WAOC M60 31:17 +1:58
5th Mark Glover SMOC M35 31:40 +2:21
6th Alice Hodkinson WAOC W45 33:40 +4:21
7th Helen Hague WAOC W50 34:17 +4:58
8th Philip Hague WAOC M50 34:55 +5:36
green standard time 43:59
9th Ian Smith WAOC M60 45:14 +15:55
10th Evelyn Carter IND W21 45:48 +16:29
11th Hazel Bickle WAOC W65 47:56 +18:37
12th Patrick Thouroude WAOC M55 51:36 +22:17
13th Oliver Hague WAOC M20 53:44 +24:25
14th Paul Hill WAOC M65 70:50 +41:31
  Catherine Curtis WAOC W55 m17  

light green

Results

3.7km

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Sophie Kerswell WAOC W14 31:54  
2nd Jack Dunning WAOC M16 32:58 +1:04
3rd Lindsey Freeman LOG W65 39:18 +7:24
4th Caitlin Dunning IND W18 39:51 +7:57
5th Hebe Darwin WAOC W12 46:19 +14:25
6th Tina Codling WAOC W55 46:59 +15:05
light green standard time 47:51
7th Hally Hardie WAOC M75 57:52 +25:58
8th Carol Hill WAOC W65 70:02 +38:08

orange

Results

3km

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Eleanor Kerswell WAOC W12 23:41  
2nd Diane Carter-Williamson IND W50 25:26 +1:45
3rd Liam Fegarty WAOC M16 28:21 +4:40
4th David Carter + Family IND M60 32:37 +8:56
5th Tommy Dack+2 IND M12 34:09 +10:28
6th Tim Jagger IND M7 34:22 +10:41
orange standard time 35:32
7th Jane Kerswell WAOC W45 47:26 +23:45
8th Eleanor Low WAOC W16 50:00 +26:19
  Anne Lawrence IND W50 w1  

yellow

Results

2.2km

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Samuel Blanchflower WAOC M8 22:35  
2nd Joseph Blanchflower WAOC M6 24:13 +1:38
3rd Pam Enright WAOC W9 25:32 +2:57
4th Paul Fegarty WAOC M55 33:30 +10:55
yellow standard time 33:53
5th William Reavell WAOC M9 44:06 +21:31

white

Results

1.5km

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Jenny Reavell WAOC W40 15:49  
2nd Isabelle Reavell WAOC W7 17:51 +2:02
white standard time 17:51
  Rebekah Dunning+1 WAOC W3 m8-11