Results for Trumpington Meadows Park-O - 19 Oct 2019 - Provisional

...return to index

Course Results

Long

Results

2.91km

Pos Name Club Age Class Time Behind School
1st Stephen Borrill WAOC M45 16:48    
2nd Maciej Jablonski WAOC M40 21:47 +4:59  
3rd Sue Woods WAOC W60 22:15 +5:27  
4th Thomas Lasseter IND B8 23:14 +6:26  
5th Joaquim Fillola   M45 23:17 +6:29  
6th Jakub Lovell FCT B5 23:59 +7:11  
7th Henry Helme +1 MLD B5 24:06 +7:18  
8th Oscar Barter HLL B12 25:15 +8:27  
9th Kate Jarrett WAOC G6 27:20 +10:32  
10th Amelie Crawford HIIS G2 28:08 +11:20  
11th Liz Simmonds IND W35 28:36 +11:48  
12th Thomas Simmonds MTR B4 29:27 +12:39  
13th William   M6 30:16 +13:28  
14th Isaac Evans HIJS B6 31:00 +14:12  
15th Alison Cowe   W45 31:22 +14:34  
16th Joe/Zak/Nik Shelton     35:11 +18:23  
17th Alex Barker & Aziz Banaga   M16 40:13 +23:25  
18th Jenny Koenig & Jane Bushen   W50 42:44 +25:56  
19th Eloise Barter+1 EC G10 43:31 +26:43  
20th Aske and Paolo SPF M10 57:56 +41:08  
  Mick Smith HH M70 w3    
  Peter Woods WAOC M60 w3    
  Alexander Helme MVC B7 w3    

Medium

Results

1.99km

Pos Name Club Age Class Time Behind School
n/c Mick Smith (2nd run) HH M70 10:44    
1st Nik & Joe Shelton     16:03    
n/c Amelie Crawford (2nd run) HIIS G2 17:17    
2nd Callum Colllie   B6 18:37 +2:34  
3rd Hanna Biernacka WAOC W40 19:09 +3:06  
4th Sofia Prato- Luna   G6 19:15 +3:12  
5th Rosario Luna/Eduardo Prato   W45 19:35 +3:32  
6th Felix Prato Luna   B4 20:17 +4:14  
7th The Bradleys     20:23 +4:20  
8th Jenny Koency & Jane Bushen IND W50 22:53 +6:50  
9th George Fishlock STPH B2 23:50 +7:47  
10th Katie Lasseter IND G4 24:01 +7:58  
11th David Lile & Sam Allen & Fiona McGuckin     24:38 +8:35  
12th Samuel & Frederick Gautrot +1     25:02 +8:59  
13th Silvic/Alvoro/Laura/Dario     26:04 +10:01  
14th Slatter Family FDP   26:30 +10:27  
15th Brown Family Paul Callum Leo     26:48 +10:45  
16th Redhead Family NCR   29:31 +13:28  
n/c Rosalind Selby (2nd run) UCP G3 30:22    
17th Linus Chin     30:26 +14:23  
18th Ailsa Rankin +1 CHY G0 30:39 +14:36  
n/c Henry Mitchell (2nd run)     30:50    
19th Charles Jamie & Peter Tang & Lin Ling Zhang     30:54 +14:51  
20th James Cheng PRS B4 31:36 +15:33  
n/c Elysia Cowe (2nd run) MTR G2 31:39    
n/c Sophie Monk (2nd run) TMP G4 32:44    
n/c Irene Angulo-Herua (2nd run) TMP G4 32:45    
21st Emilia Jones   G5 33:06 +17:03  
n/c Enea Miller (2nd run) TMP G4 33:18    
22nd Oliver Jones   B6 33:23 +17:20  
23rd Kuan Family Emmanuel Emmaus & William IND B2 36:49 +20:46  
24th Xiong Gang/Yanyi     36:51 +20:48  
25th Amara Soek-Hayward NST G7 37:29 +21:26  
26th Jess Soek-Hayward   G4 40:18 +24:15  
27th Gou Family     40:39 +24:36  
n/c Annie Walters (2nd run)   G5 42:19    
28th Andy Xiong +2   B0 54:13 +38:10  
  Alexander Toutoungi PRS B4 m9-12    
  Linda Treharne & Annabel Jones     m9 m12    

Short

Results

0.92km

Pos Name Club Age Class Time Behind School
n/c James Cheng (2nd run) PRS B4 6:46    
1st Nancy Simmonds MTR G2 7:44    
2nd Callum Collie   B6 8:39 +0:55  
3rd Elysia Cowe MTR G2 9:01 +1:17  
4th Allen and McGuckin family     9:30 +1:46  
5th Erik Biernacki-Jablonski QED B4 10:35 +2:51  
6th Annie Walters   G5 11:40 +3:56  
7th Rizvi Family Jessica Alyssa Adil     11:48 +4:04  
8th Sophie Monk TMP G4 11:56 +4:12  
9th= Enea Miller +1 TMP G4 11:57 +4:13  
9th= Irene Angulo-Herua TMP G4 11:57 +4:13  
11th Thomas     12:59 +5:15  
n/c Amelie Crawford (3rd run) HIIS G2 14:10    
12th Chin Family x4     14:29 +6:45  
13th Henry Mitchell B2   14:36 +6:52  
14th Rosalind Selby UCP G2 14:37 +6:53  
15th Samuel Bishop BRH B4 14:46 +7:02  
16th Elliot Shelton +1   B0 15:02 +7:18  
17th Lianbin Cheng ‌IND M65 19:07 +11:23  
18th Milly Fishlock WAOC G5 21:10 +13:26  
19th Ollie Taylor IVC B9 21:47 +14:03